CH Series Outdoor LED Screen High Waterproof IP65 and Curved Interlocking Design for Events
تفاصيل المنتج:
| مكان المنشأ: | الصين |
| اسم العلامة التجارية: | Charming |
| إصدار الشهادات: | CE, ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| رقم الموديل: | لو-40 |
| وثيقة: | CH SERIES P3.91.pdf |
شروط الدفع والشحن:
| الحد الأدنى لكمية: | 10 قطع |
|---|---|
| الأسعار: | قابل للتفاوض |
| تفاصيل التغليف: | حالة الكرتون، حالة خشبية، حالة الرحلة |
| وقت التسليم: | 30 يوم عمل بعد الدفع |
| شروط الدفع: | L/C ، T/T ، Western Union ، PayPal ، Cash |
| القدرة على العرض: | 500 قطعة في الأسبوع |
|
معلومات تفصيلية |
|||
| مستوى رمادي: | 14-16 بت | درجة حرارة عمل الشاشة: | -20 ~ 60 ℃ |
|---|---|---|---|
| عرض المسافة: | > 3.91 م | رطوبة التشغيل: | 10% ~ 90% ر |
| إبراز: | Outdoor LED screen waterproof IP65,Curved LED video wall interlocking,Outdoor LED display for events |
||
منتوج وصف
CH Series Outdoor LED Screen for Concert Stages and Rental Events
Professional outdoor LED display solution offering exceptional performance for rental events with ultra thin lightweight curved interlocking design and IP65 waterproof rating.
Product Features
Ultra-thin Design
- Only 84mm thickness for regular and curved cabinets, 87mm for flexible cabinets
One-click Degaussing & Front/Rear Maintenance
- Magnetic modules with spring-loaded captive screws and handle for quick removal
Special Handle Design
- Single operator can handle lifting, removal, and installation
Full Range Interlocking
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Adjustable Curvature
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Product Parameters
| Parameter | P3.91 |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91mm |
| LED Configuration | SMD1921 |
| Pixel Density | 65536 dot/m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500×84mm |
| Cabinet Weight | 7.9KG |
| IP Rating (front/back) | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
تريد أن تعرف المزيد من التفاصيل حول هذا المنتج



